Przejdź do strony z wysokim kontrastem
Wymagany jest Adobe Flash Player
Dziś jest: Niedziela 26 marca 2023, imieniny: Teodora i Emanuela

Obsługa techniczna
ALFA TV

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY EKOLOGICZNA MARZANNA

2010-03-25 13:12:57

    Dnia 19 marca 2010 roku w Kozielicach zorganizowany został konkurs na ekologiczną Marzannę w celu promowania ekologii, wdrażania dzieciom przestrzegania zasad życia w zgodzie z naturą, uczenia poszanowania najbliższego otoczenia, zapoznania z dawnymi tradycjami oraz wpojenia przekonania, że tradycje nie muszą być szkodliwe dla środowiska, w którym żyjemy. Zgodnie z nowymi priorytetami, w tym roku wiosna została powitana przez Marzanny wykonane z odpadów, gdyż zwyczaj palenia i topienia Marzanny w morzy zanieczyszcza przyrodę. Do konkursu zgłosiło się dziewięć zespołów uczniów z klas 0 do 4 oraz z przedszkola. Komisja konkursowa oceniła każdy zespół biorąc pod uwagę przygotowanie następujących elementów:

1. Aktywność grupy podczas korowodu (wypędzenie zimy podczas marszu za pomocą różnych przedmiotów oraz instrumentów.

2. Pomysłowość i staranność wykonania Marzanny.

3. Krótki program artystyczny (wiersze,piosenki,okrzyki wyganiające zimę)

4. Rozłożenie kukły i posegregowanie jej elementów do odpowiednich pojemników.

Po dokonaniu oceny wszystkich zespołów biorąc pod uwagę przygotowanie wszystkich czterech elementów prezentacji jury postanowiło przyznać wszystkim zespołom pierwszą nagrodę. Każdy nagrodzony zespół otrzymał dyplom oraz ogromne torby, po brzegi wypełnione słodyczami.

  

                      kliknij na obrazek aby otworzyć galerięKorzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia