Przejdź do strony z wysokim kontrastem
Wymagany jest Adobe Flash Player
Dziś jest: Piątek 09 czerwca 2023, imieniny: Pelagii i Felicjana

Obsługa techniczna
ALFA TV

UCZTA DUCHOWA W WDK TETYŃ

2011-02-22 18:47:22

Dnia 8.02.2011r. Wiejski Dom Kultury w Tetyniu zaprosił mieszkańców Tetynia, Trzeborza, Załęża oraz Maruszewa na ucztę duchową - projekcję filmu fabularnego: „OJCIEC PIO”.

Wzruszająca opowieść o świętym, którego zna cały świat. Ojciec Pio, skromny mnich z małej górskiej wioski San Giovanni Rotondo, zostaje naznaczony przez Boga. Na jego dłoniach, stopach oraz boku ukazują się stygmaty, nie gojące się rany odpowiadające ranom Jezusa ukrzyżowanego. Ówczesna nauka nie potrafi ani wyjaśnić ich pochodzenia, ani znaleźć na nie lekarstwa. Sceptyczna postawa hierarchii Kościelnej wobec całej sprawy kontrastuje z uwielbieniem jakim obdarzają Ojca Pio wierni, którzy tłumnie gromadzą się na każdej mszy przez niego odprawianej. Mimo wielu przeciwności losu oraz olbrzymiego cierpienia Ojciec Pio przez cały czas daje świadectwo wiary oddając się Bogu. Poruszająca historia życia świętego, którego w 2002 roku kanonizował papież Jan Paweł II. 

„Uczta duchowa” służy promowaniu dobrych filmów o tradycyjnych, katolickich wartościach. 

Dla uczestników spotkania przygotowano poczęstunek oraz ciepłe napoje. 

W spotkaniu udział wzięło 20 osób.Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia