Przejdź do strony z wysokim kontrastem
Wymagany jest Adobe Flash Player
Dziś jest: Niedziela 26 marca 2023, imieniny: Teodora i Emanuela

Obsługa techniczna
ALFA TV

WDK Kozielice - WYCIECZKA EDUKACYJNO-REKREACYJNA DO PARKU DINOZAURÓW - Program Integracji Społecznej

2010-08-11 11:17:23
22 lipca 2010 roku  Wiejski Dom Kultury w Kozielicach w ramach realizacji projektu, pt.: „Uruchomienie Świetlicy Wiejskiej na bazie istniejącej świetlicy w miejscowości Czarnowo” realizowanego w ramach Programu Integracji Społecznej finansowanego ze środków uzyskanych przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej z kredytu Międzynarodowego Banku Odbudowy i Rozwoju (Bank Światowy) na Poakcesyjny Program Wsparcia Obszarów Wiejskich zorganizował dla mieszkańców Czarnowa wycieczkę edukacyjno-rekreacyjną do Parku Dinozaurów w Nowinach Wielkich.

W słoneczny, czwartkowy poranek po krótkiej zbiórce wszyscy uczestnicy wycieczki zajęli miejsca w autokarze. Jeszcze w autobusie wszyscy zostali zapoznani z zasadami bezpieczeństwa oraz zasadami zachowania na wycieczce.

Po dotarciu na miejsce wszyscy z niecierpliwością czekali na rozpoczęcie zwiedzania, które składało się z następujących etapów: „Leśna ścieżka edukacyjna” – ścieżka z czterdziestoma naturalnej wielkości prehistorycznymi gadami (modele), „Geo-Muzeum” – (muzeum minerałów i skamieniałości), „Wioska Neandertalska” – wycieczkowicze mogli z bliska przyjrzeć się scenom z polowań i przenieść się w czasie do epoki kamienia łupanego, do czasów mamutów, niedźwiedzi jaskiniowych i tygrysów szablastozębnych, „Stary dąb” – pomnik przyrody (wiek ok. 700 lat), „Oczko wodne”, „Mennica” – w której na życzenie wybijane były monety pamiątkowe o nominale 1 DINO oraz plac zabaw dla najmłodszych składający się z ogromnej piaskownicy z atrakcjami i ukrytym w piasku szkielet tyranozaura.

Po przejściu wszystkich przygotowanych etapów przyszedł czas na zakup pamiątek i długo oczekiwany obiad w Barze Dino.

Wycieczka ta była doskonałą lekcją koleżeństwa, integracji, współpracy, życzliwości a także odporności i samodzielności. W otoczeniu lasu i naturalnej przyrody szybko upłynął czas i nikt nie zauważył jak sprytnie udało się tą krętą ścieżką z licznymi modelami dinozaurów przejść przez poszczególne okresy w dziejach Ziemi i zobaczyć jak wyglądało i jak rozwijało się życie setki milionów lat temu.

>>GALERIA<<

 Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia