Przejdź do strony z wysokim kontrastem
Wymagany jest Adobe Flash Player
Dziś jest: Środa 01 lutego 2023, imieniny: Brygidy i Ignacego

Obsługa techniczna
ALFA TV

20-LECIE SAMORZĄDÓW W GMINIE KOZIELICE

2010-06-02 13:16:40
 

W dniu 22.05.2010r. w Urzędzie Gminy w Kozielicach odbyła się XXX uroczysta Sesja Rady Gminy Kozielice z okazji 20-lecie istnienia samorządów. Sesja zakończyła się spotkaniem i poczęstunkiem w Wiejskim Domu Kultury w Kozielicach, w którym uczestniczyli radni i sołtysi obecnej kadencji, byli radni i sołtysi poprzednich kadencji od 1990 roku, byli i obecni pracownicy Urzędu Gminy w Kozielicach.

Z okazji tej uroczystości Wójt Gminy Kozielice Edward Kiciński wygłosił okolicznościowe przemówienie, w którym wspominał ciężkie początki lat 90-tych, gdzie w naszej gminie zamknięto wszystkie duże zakłady pracy tj. Państwowe Gospodarstwa Rolne w Siemczynie, Kozielicach, Łozicach, Maruszewie, Przydarłowie, Mielnie, SKR Kozielice, RSP Kozielice i Tetyń - wówczas pracę straciło kilkaset osób. Mimo tych utrudnień, gminie udało się ukończyć budowę nowego budynku szkoły podstawowej. Następnie do nowego kompleksu szkolnego przeniesiono Urząd Gminy, swoją siedzibę znalazła tutaj także Gminna Biblioteka Publiczna oraz Gminny Ośrodek Kultury. Wybudowano Gminną Oczyszczalnię Ścieków wraz z kanalizacją w Kozielicach, do której sukcesywnie podłączono miejscowości Siemczyn i Łozice. Dokonywano budowy i przebudowy dróg gminnych asfaltowych i żużlowych oraz dróg do użytków rolnych. W latach 2002-2005 wybudowano halę sportową przy Zespole Szkół w Kozielicach wraz z zespołem boisk zewnętrznych ze sztuczna nawierzchnią. Utworzono Wiejski Dom Kultury w Tetyniu, który został usytuowany w budynku po byłym sklepie GSSCh. Wybudowano świetlicę wiejską wraz ze strażnicą OSP w Załężu oraz wiele innych inwestycji służących podwyższaniu i polepszaniu warunków życia mieszkańców gminy.

Głos zabrali również Przewodniczący Rady Gminy Jacek Ogrodziński oraz radny Pan Robert Sójka. Na tę okoliczność wójt wraz z przewodniczącym wręczył wszystkim przybyłym okolicznościowe kubki „20-lecie Samorządów w Gminie Kozielice”.

Po części oficjalnej wszyscy spotkali się na poczęstunku.

>>GALERIA<<Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia